AFYONKARAHİSAR ÇOBANLAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEBBİS İSG Modülü Veri Girişleri...

MEBBİS İSGB Modülü Veri girişlerinde;

1- Hatalı girilen veriler için silme olmadığından, girilen verilerde sadece değişiklik yapılabilmektedir.

2- Kurum Tehlike Sınıfı Giriş Ekranında Tehlike sınıfları girilirken

a) İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİNE İLİŞKİN İŞYERİ TEHLİKE SINIFLARI tebliğinde belirtilen Nace kodlarından EĞİTİM başlığı altında bulunan kodlara göre kurum tehlike sınıfı belirlenecektir.

b) Kurumda çalışan İşçi, Sözleşmeli Personeller için SGK Numarası bölümüne SGK numarası (kişilerin SGK primlerini ödeyen okul/kurumun SGK numarası girilmelidir), Öğretmen ve memurlar için HİTAP numarası yazılacaktır.

c) Bu bölümde girilen sayılar ile Kurum Personel Sayıları Bilgi Girişi Ekranındaki 4857 Kanun Kapsamında Çalışan Personellere ait sayılar eşit olmalıdır.

d) Kadrosu başka bir okul/kurumda olup 6 aydan fazla görevlendirilenler görevlendirildiği okul/kurumdaki personelle birlikte diğerleri kadrosunun bulunduğu yerdeki personellerle birlikte değerlendirilecektir.

3- Kurum Binadaki Alan/Atölyelerin Bilgi Giriş Ekranında Alan/Atölye adı kısmına alan/atölyenin tam adı yazılacaktır (Örn. Teknoloji Tasarım Atölyesi, Elektrik/Elektronik Teknolojisi Alanı Bobinaj Atölyesi, Bilişim Teknolojisi Alanı Temel Elektronik ve Ölçme Laboratuvarı vb.). dikkat edilmeli ve öncelikle İlçe İSG Büroları/İl İSGB’ler ile işbirliği yapılmalıdır.

Okul ve Kurumlarımızın hukuki, idari iş ve işlemlerin bağlayıcılığını dikkate alınarak, bilgilerin MEBBİS İSGB modülüne acil olarak herhangi bir yazışmaya gerek kalmadan bilgi girişlerinin en geç 22.04.2016 tarihine kadar tamamlanması gerekmektedir.

(Öğretmen ve memurlar için HİTAP numarası olarak okul/kurumların hitap numarası girilecektir.)

Hükümet Konağı 3. Kat Çobanlar /AFYONKARAHİSAR - 2722612523

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.