AFYONKARAHİSAR ÇOBANLAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün İlköğretim Haftası Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün İlköğretim Haftası Mesajı

Kıymetli idareci ve öğretmen arkadaşlarım, çok sevgili öğrencilerim, kıymetli velilerimiz hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

Yeni bir eğitim öğretim yılına başladığımız bu günde okulumuza yeni kayıt olan öğrencilerimize, öğretmenlerimize hoş geldiniz diyorum; yeni öğretim yılının huzurlu, güvenli ve kardeşlik ortamı içinde geçmesini temenni ediyorum.

Sevgili gençler biz öğretmenlerinizin en büyük amacı sizleri anayasada ifadesini bulan, Türk Milletinin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan, geliştiren, ailesini, vatanını milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan insan haklarına ve anayasanın başlangıcındaki temel ilkelere dayanan demokratik  ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyetine karşı görev ve sorumluluklarını bilen, bunları davranış haline getirmiş yurttaşlar olarak yetiştirmektir.

Bu saydığımız işleri yapmak biz öğretmenlerin görevi olup çok değerli gençlerimizi yarınlara hazırlamanın pek kolay olmadığının bilinci ve duyarlılığı içindeyiz. Başöğretmen Atatürk’ün biz öğretmenlere emanet ettiği ‘Öğretmenler yeni nesil sizlerin eseri olacaktır’ özdeyişinden hareketle geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimizi yarınlara nasıl hazırlayabiliriz; sorusunun cevabının iyi bir eğitim ve öğretimle mümkün olacağından hiçbir kuşkumuz yoktur.

Sevgili öğretmen arkadaşlarım!

Geleceğimizi ve ülkemizi emanet edeceğimiz gençlerimizi, iyi yetişmiş birer fert olarak, modern bilime dayalı, bilgiyi üreten ve bu bilgileri gelişen teknoloji ile ekonomik yararlılığa çeviren, öz güveni yüksek bireyler olarak yetiştirme de en büyük görev sizlere düşmektedir.

Sayın veliler bizim çalışmalarımızın başarıya ulaşması sizlerin bizimle beraber hareket etmenizle mümkün olacaktır. Öğrencinizi devamlı kontrol etmenizi, öğretmenlerimizle ilişki içinde olmanızı, öğrencinizin başarısını artırmak için yapılması gerekenleri zamanında yaparak okulumuzun başarısını artırmada sizlerin de büyük katkıları olacağına inanıyorum.

 

Bu duygu ve düşüncelerle 2015 - 2016 öğretim yılının sizlere, okullarımıza, ilçemize ve yurdumuza hayırlı ve uğurlu olmasını Cenab-ı Allah’tan diler saygı ve sevgilerimi sunarım.

Hükümet Konağı 3. Kat Çobanlar /AFYONKARAHİSAR - 2722612523

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.