AFYONKARAHİSAR ÇOBANLAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ İBRAHİM BADAK'IN RAMAZAN AYI MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ İBRAHİM BADAK'IN RAMAZAN AYI MESAJI

Ramazan ayı, insanlar için bir hidayet rehberi, doğru yolun ve hak ile batılı birbirinden ayırmanın apaçık delilleri olarak Kur'an'ın kendisinde indirildiği aydır. Öyle ise içinizden kim bu aya ulaşırsa onu oruçla geçirsin..." (Bakara, 2/185)
Ramazan ayı, bir yıl boyunca hasretle yolunu beklediğimiz rahmet ayıdır. İmanın, ibadetin, güzel ahlâkın, ümmet bilincinin ve İslam kardeşliğinin pekiştiği müstesna bir zamandır. Müminin bir yandan Rabbiyle olan bağını, diğer yandan kardeşleriyle olan ilişkilerini gözden geçirdiği bir nefis muhasebesi dönemidir.
Ramazanın bereketinden istifade edelim. Kur'an ayında yuvalarımızı ve gönullerimizi Kur'an'la bulusturalım. Mukabele gelenegimize sahip cıkarak Peygamberimizin sunnetini ihya edelim. Zekat ve sadakalarımızla ihtiyac sahiplerinin yuzunu guldurelim. Peygamberimizin ifadesiyle "ilk gecesinden itibaren şeytanların bağlandığı, cehennem kapılarının kapatıldığı, cennet kapılarının açıldığı, sayısız müminin ateşten azat edildiği"bu mübarek ayı hakkıyla idrak edenlerden olalım.
Rabbim tez zamanda Ramazanın bereketiyle ülkemizi ve tüm alemi salgın belasindan kurtarsın. Eski günlerde olduğu gibi hep bir arada Ramazan ayını eda etmeyi nasip etsin.
                                 

 İbrahim Badak
 Çobanlar İlçe Milli Eğitim Müdürü

Hükümet Konağı 3. Kat Çobanlar /AFYONKARAHİSAR - 2722612523

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.