AFYONKARAHİSAR ÇOBANLAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇOBANLAR İMAM HATİP ORTAOKULU ‘BİR KONU BİR KONUK ETKİNLİKLERİ’: MUSTAFA ERSÖZ’ÜN ANLATIMIYLA FOTOĞRAFÇILIK

ÇOBANLAR İMAM HATİP ORTAOKULU ‘BİR KONU BİR KONUK ETKİNLİKLERİ’: MUSTAFA ERSÖZ’ÜN ANLATIMIYLA FOTOĞRAFÇILIK

17-01-201717-01-201717-01-2017ÇOBANLAR İMAM HATİP ORTAOKULU ‘BİR KONU BİR KONUK ETKİNLİKLERİ’: MUSTAFA ERSÖZ’ÜN ANLATIMIYLA FOTOĞRAFÇILIK

Çobanlar İmam Hatip Ortaokulu’nda düzenlenen BİR KONU BİR KONUK etkinlikleri kapsamında Afyonkarahisar Gençlik Merkezi Fotoğrafçılık Eğitmeni Mustafa Ersöz misafir edildi. Gençlik Merkezi’nde Fotoğrafçılık Eğitimlerinin yanı sıra kısa ve uzun metrajlı filmlerde yönetmenlik faaliyetleri içerisinde bulunan Ersöz öğrencilere, “fotoğrafçılık, sinema” gibi konularda bilgi verdi.

Öğrencilerin meslekleri tanıması ile ilgili gerçekleştirilen faaliyetler kapsamında düzenlenen etkinlikte Ersöz, yaptığı çalışmalar ile bilgilendirmeler yaparak; mesleğini seçme nedenini, fotoğrafçılık ve film çekimi ile ilgili aldığı eğitimleri, mesleğinde karşılaştığı zorlukları ve mesleğine duyduğu sevgi ve bağımlılığı aktardı.

 Öğrencilerin fotoğrafçılık ile ilgili sorularını yanıtlayan Ersöz, hayallerinin peşinde koşan ve mesleği ne olursa olsun kendini geliştirme gayreti içerisinde olanlarının başarıya ulaşacaklarını belirtti. İlgi duyulan mesleği yapan kişilerin mesleki doyuma ulaştığına, işinden zevk aldığına ve işini yaparken yorulmadığına değinen Ersöz, hayalinin geriye kalıcı eserler bırakmak olduğunu söyledi.

Yönetmenliğini yaptığı ‘Aç Kanatlarını’ isimli kısa film ile ilgili yaptığı çalışmalara değinen Ersöz, filmde engelli bireylerin hem kamera önünde hem kamera arkasında rol aldığını belirtti. Engellilerin sorunlarını yansıtan birçok kısa filmden farklı olarak engelli bireylerin hayallerini yansıtmayı amaçladıklarını belirten Ersöz, bütün insanların hayallerinin peşinden koşması gerektiğini söyledi. Ersöz, öğrencilerin “ayağın yere sağlam bassın” sözlerine aldırış etmeden hayallerinin peşinde koşmaları gerektiğini ifade ederek, her bireyin çevresi imkânsızlıklarla çevrili olsa bile, çabaladığında bir şeyleri başarabileceğine inancının tam olduğunu belirtti.

 Gerçekleştirilen etkinlikte öğrenciler, fotoğrafçılık ile ilgili konularda bilgiler edinmesinin yanı sıra meslek seçiminde dikkat edilecek konular ile ilgili de bilgi sahibi oldu. 

Hükümet Konağı 3. Kat Çobanlar /AFYONKARAHİSAR - 2722612523

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.