AFYONKARAHİSAR ÇOBANLAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

101. YILINDA 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI

101. YILINDA 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI

 

Türkiye Büyük Millet Meclisimizin, milli egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait oluşunun temsil edildiği 23 Nisan 1920, bir mücadelenin ve kahramanlığın tarihidir. Bu özel günün 101. yılını yaşamanın gurur ve sevinci içindeyiz. Ancak bilindiği üzere ülke hatta dünya geneli zor bir dönemden geçiyoruz. Koronavirüs (Covid-19) salgınıyla mücadele kapsamında evlerimizde kalarak ve tedbirleri uygulayarak virüs ihtimalini hem kendimiz hem de çevremiz için en aza indirmeye çalışıyoruz. Buna rağmen çocuklara armağan edilen bu bayramı evlerimizde de büyük bir coşku ve sevinç içinde kutlayabiliriz.   Bu yıl 23 Nisan kutlaması her zamankinden daha özel, çünkü TBMM'nin açılışının 101. Yılındayız. Meydanlarda kutlama yapamasak da evlerimizde bu coşkuyu çocuklarımızla birlikte mutlaka yaşayacağız. Bu özel günde çocuklarımızı adeta gösteriye gidecekmiş gibi, kıyafetlerle süsleyip evlerimize bayraklarımızı asarak, onlarla bu günün önemi ve atalarımızın verdiği mücadele hakkında uzun uzun sohbetler edebiliriz.
Geleceğimizin Emanetçileri Sevgili Çocuklar; Eğitim ve öğretim mekandan bağımsız her koşulda devam eder. Sizler evde kalarak uzaktan eğitimle farklı öğretmenlerden de yeni bilgiler öğrenip yeni dünyalar keşfetme imkanı buldunuz. Fakat bu zaman dilimi size akademik bilgiden ziyade sabrı, bilgiye ulaşmanın koşullarını, aile fertleriyle vakit geçirmeyi de öğretti. Yaşadığınız bu süreç daha bilinçli ve elindekinin kıymetini bilen bir nesil yapacak sizi. Unutmayın "Önemli olan bayramın içimizde olması"... Atatürk çocuklara duyduğu sarsılmaz güvenin ve büyük sevginin ifadesi olarak, millî bayramımız olan 23 Nisan'ı bizzat sizlere armağan etmiştir. Bu mutlu günü coşkuyla kutlayınız. Yaşadığımız sıkıntılara rağmen başka ülkelere de yardımı, kardeşliği esirgemeyen yüce gönüllü bir devletin fertleri olarak, bu sıkıntılı günlerin geçeceğine olan inancımız tamdır. Bu salgın nedeniyle ebediyete intikal etmiş olan vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, hastalarımıza şifa diliyor ve tüm vatandaşlarımıza da bu süreçte "Evlerinizde Kalın" diyoruz.   Bu duygu ve düşüncelerle başta çocuklarımız olmak üzere aziz milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlar, Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşunun 101. yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü, ilk meclisin kurucu üyelerini, ülkemizin bağımsızlığı ve egemenliği uğrunda canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

 

                                                                                                                                                                                23-04-2021İbrahim BADAK

Çobanlar İlçe Milli Eğitim Müdürü  

 

Hükümet Konağı 3. Kat Çobanlar /AFYONKARAHİSAR - 2722612523

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.